Welkom! » Log in » Registreer een nieuw account

113th Tour de France (2.UWT) Stage 12 » Circuit Nevers Magny-Cours › Chalon-sur-Saône (179.1km)

Gepost door Cecchini 
Cecchini 16 juli 2026 12:52








Brian Robinson, de eerste Britse etappe winnaar in de Tour (dat was in 1958) won in 1959 de etappe in Chalon-sur-Saone

Algemeen klassement na etappe 11
1. Tadej Pogacar (Slo)
2. Jonas Vingegaard (Den) + 3:36
3. Remco Evenepoel (Bel) + 4:06
4. Juan Ayuso (Spa) + 4:22
5. Paul Seixas (Fra) + 4:35
6. Florian Lipowitz (Dui) + 4:44
7. Isaac del Toro (Mex) + 5:08
8. Mattias Skjelmose (Den) + 5:45
9. Lenny Martinez (Fra) + 6:34
10. Tom Pidcock (Gcool smiley + 11:49

Wanny 16 juli 2026 14:07
Zou een interessante etappe kunnen zijn voor een groep sterke mannen als Pedersen en Van der Poel. Met dat laatste klimmetje en daarna in dalende lijn naar de meet.
Wanny 16 juli 2026 17:24
Gaviria kegelt even een paar collega's de ziekenboeg in.

Merlier wint weer. Kooij weer sterk maar moet weer van te ver komen.
Cecchini 16 juli 2026 17:27
Never ending story. Dumoulin , bepaald geen sprinter, zegt dat Merlier veruit de snelste van het peloton is (gisteren was hij nergens te zien), terwijl hij zelf zegt en ziet, dat Kooij moet uitwijken voor een valpartij, en hij de voorgeschiedenis van die hele sprint ook niet goed heeft gevolgd. Volgende week gelukkig een tijdrit voor Tom om te becommentarieren. Daar weet ie meer van, enkel of dubbel voorblad voorblad, mooi zitten op de fiets, zadel een centimetertje hoger of lager (de ploegleiders van Visma worden 's nachts af en toe nog gillend wakker).



2 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 16/07/2026 17:56 door Cecchini.
Wanny 16 juli 2026 17:37
Bol en Kooij werkt ook nog niet echt top samen. Ze weten hem elke keer wel goed in de laatste 500 meter te krijgen, maar een echte lead out zoals Van der Poel zit er niet in.
Roman Dier 16 juli 2026 18:19
Ook de best er sprinter van het peloton heeft weleens een dag dat het niet loopt zoals hij wil.
Merlier is de beste sprinter van de wereld momenteel. Ik zou niet weten wie het anders is. Kooij en wellicht Magnier komen nog het meest in de buurt.
Merlier had het vandaag op de klim ook lastig. Zat op 2 km voor de finish pas rond positie 50/60. En toch wint hij. Razend knap. Kooij zat te ver (geen kritiek, wel een constatering), had inderdaad last van de val (kon het net ontwijken en rijdt de rapste 250 meter. Je bent pas de beste als je winnend over de streep gaat. Dat deed Kooij 1 keer, 2e keer 2e en een keer 3e. Dikke prima. Tegen Merlier ( 3 uit 5) kan hij meestal niet op. al lijkt hij de enige die hem regulier kan kloppen.

En de lead out? Ik heb nog weinig echt goede lead outs gezien. Ja, Van der Poel, maar Philipsen kan het niet afmaken.
Ik verbaas me wel over Lotto. Los van de aanvalslust van Veistroffer (mooi, maar zinloos) lijkt Berckmoes zijn eigen plan te mogen gaan in de sprint, terwijl Artz bewezen sneller is. Vandaag pakte het verkeerd uit voor Berckmoes. Het kost hem wellicht de rest van de Tour, terwijl er voor hem nog 2 of 3 interessante ritten aanbreken. Dat hij steeds meesprint voor plaats 15 (want verder komt Berckmoes niet) is echt een foute keuze, die zich nu wreekt. Jammer.
Roman Dier 16 juli 2026 18:20
Toch wel veel gekwetsten door die valpartij. Gaviria zelf sleutelbeen zo op het oog, Berckmoes wellicht ook. Godon kwam ook niet ongeschonden uit de strijd. Daarnaast wellicht nog meer niet goed in beeld gebracht leed.
De zwarte trui 16 juli 2026 19:57
Kooij naar Alpecin. Philipsen vol voor het klassieke werk.
De zwarte trui 16 juli 2026 19:57
Moet ie wel zijn lead-outs gaan volgen.
De zwarte trui 16 juli 2026 20:00
Van Mechelen wordt hard aangepakt door de jury!? Gedeclasseerd, boete én geel. Omdat die mongool van een Gavitia helemaal naar links de bocht uitstuurt, waar Vlad de bocht juist volgt! Als van Mechelen de klap niet opvangt dan rijdt ie Kooij van zijn fiets. Wat een onkunde.
De zwarte trui 16 juli 2026 22:40
Gaviria en Berckmoes sleutelbeentje. DNS
Roman Dier 17 juli 2026 12:35
Ook geen Frits Biesterbos meer vandaag.
Picnic haalt hem na onderling overleg uit de Tour.
Prima beslissing. Biesterbos beleeft zijn (prima) debuutjaar, hij heeft 2 weken Tour meegemaakt en wil in het najaar nog resultaten boeken.
Een jonge renner dwingen een loodzware Tour uit te rijden is nooit de beste keuze. Hulde dus.
Horsie is back 17 juli 2026 13:50
The Swift don't always win the race is een bekend gezegde. Behalve als je snelle Harrie heet, die wint bijna altijd. Ok, ok, don't shoot the horse messenger. Harrie Lavreysen reed recent in de stromende regen nog op een open keirin baan met tamelijk traditioneel materiaal. De snelste man op aarde heeft nog immer hier niet gewonnen. Allemaal terzijde.

Tim Merlier reed gisteren de laatste km (licht dalend) met een gemiddelde van 73,1km/h en de laatste 500m met 72,3km/h (met een knikje op het eind).
Omgerekend dus 1000m in 49,25s en 500m in 24,90s. Alleen Jeffrey Hoogland en Sir Chris Hoy (beiden op hoogte) waren over 500m op de baan ooit sneller.
Vergelijken hinkt hier behoorlijk. Hoeveel voordeel hadden de renners van de dalende lijn en daar bovenop van het groepseffect?
Als op 50m afstand van een auto, een groter voertuig al een goed merkbaar voordeel uitgaat, dan moeten de voordelen in zo'n groep gigantisch zijn.

Daarom out of the box: eens improviseren met een 500m met vliegende start om solo uit te maken, wie dan echt de snelste is.
Om te winnen in een massa sprint hoef je niet per definitie de beste te zijn, hoewel het in geval van Tim Merlier toch enorm meehelpt.

Een nobody English, maar geen Engelsman, verschalkte in 2010 tijdens het WK Sprint toen Chris Hoy, die dacht wel even te kunnen chillen op de baan.
Zoiets gebeurde deze week in de TDF ook een beetje.
Wanny 17 juli 2026 13:53
De zwarte trui Schreef:
-------------------------------------------------------
> Van Mechelen wordt hard aangepakt door de jury!?
> Gedeclasseerd, boete én geel. Omdat die mongool
> van een Gavitia helemaal naar links de bocht
> uitstuurt, waar Vlad de bocht juist volgt! Als van
> Mechelen de klap niet opvangt dan rijdt ie Kooij
> van zijn fiets. Wat een onkunde.

Ik ben geen renner, maar lijkt me dat Van Mechelen ruim voor Gaviria rijdt en hem nooit kan zien. Vlad maakt ook geen rare beweging maar rijdt gewoon de lijn van de bocht.

Als leek zou ik zeggen dat Gaviria hier fout zit en minimaal een gele en misschien wel rode kaart moet krijgen. Met deze actie rijdt ie zomaar een paar collega's de ziektewet in.
Andere Peter 17 juli 2026 22:29
Hebben ze dan geen andere renners onder contract? Hij is een volwassen man, toch?
Sorry, alleen geregistreerde gebruikers mogen berichten plaatsen in dit forum.

Klik hier om in te loggen